Aktualności

Grafika przedstawiająca budynek Filharmonii

Harmonogram publikacji nagrań online

Drodzy Melomani,

sytuacja, w której nie możemy zaprosić do siedziby Polskiej Filharmonii Bałtyckiej publiczności jest dla nas trudna, ale postanowiliśmy nie odwoływać zaplanowanych wydarzeń i zorganizować je w takim zakresie, w jakim jest to możliwe w obecnej sytuacji. Odbędą się dwa najważniejsze zaplanowane przez Polską Filharmonię Bałtycką wydarzenia: 15. Gdańska Jesień Pianistyczna oraz cykl koncertowy Gdańsk dla Muzyki Polskiej. Każdy z koncertów zostanie zarejestrowany w siedzibie Filharmonii i udostępniony bezpłatnie online na kanale YouTube Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Harmonogram publikacji 15. Gdańska Jesień Pianistyczna i Gdańsk dla Muzyki Polskiej:
Piątek 13 listopada, godz. 19 – premiera online koncertu symfonicznego z 6.11, z udziałem Marcina Koziaka, Orkiestry PFB pod batutą Georga Tchitchinadze (15. Gdańska Jesień Pianistyczna)
Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=2iknaaiYnbc
Środa 18 listopada, godz. 19 – premiera recitalu Ewy Pobłockiej (15. Gdańska Jesień Pianistyczna);
Czwartek 19 listopada, godz. 19 – premiera koncertu symfonicznego z udziałem pianisty Andrzeja Wiercińskiego i Orkiestry PFB pod batutą Dainiusa Pavilionisa (15. Gdańska Jesień Pianistyczna);
Piątek 20 listopada, godz. 19 – premiera koncertu Polish Piano Trio (Gdańsk dla Muzyki Polskiej);
Sobota 21 listopada, godz. 19 – premiera recitalu Genovy i Dimitrova (15. Gdańska Jesień Pianistyczna);
Niedziela 22 listopada, godz. 19 – premiera koncertu w wykonaniu tria: Wojciechowski-Pachowicz-Paszkiewicz (Gdańsk dla Muzyki Polskiej)
Poniedziałek 23 listopada, godz. 19 – premiera koncertu zespołu NeoQuartet (Gdańsk dla Muzyki Polskiej)
Wtorek 24 listopada, godz. 19 – premiera recitalu Davida Greilsammera (15. Gdańska Jesień Pianistyczna);
Piątek 27 listopada, godz. 19 – premiera koncertu symfonicznego z udziałem pianisty Jonathana Plowrighta i Orkiestry PFB pod batutą Łukasza Borowicza (15. Gdańska Jesień Pianistyczna);
Piątek 4 grudnia, godz. 19 – premiera koncertu symfonicznego z udziałem pianisty Piotra Pawlaka i Orkiestry PFB pod batutą Szymona Morusa (15. Gdańska Jesień Pianistyczna).

Grafika przedstawiająca budynek Filharmonii

Tymczasowe zamknięcie do 29 listopada

Szanowni Państwo,

od soboty 7 listopada do 29 listopada wszystkie instytucje kultury będą zamknięte dla publiczności, w tym również Polska Filharmonia Bałtycka. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dopuszcza jednak możliwość, przy uwzględnieniu zasad reżimu sanitarnego, „działalności związanej z prowadzeniem prób i przygotowaniem do organizacji wydarzeń artystycznych, pracy zdalnej i udostępniania zbiorów bądź spektakli online”. Postanowiliśmy skorzystać z tej możliwości.
W tej sytuacji cała 15. Gdańska Jesień Pianistyczna zostanie zrealizowana online. Poza koncertem inauguracyjnym, który zagrany zostanie z publicznością 6 listopada zgodnie z panującymi dotąd obostrzeniami, wszystkie pozostałe koncerty symfoniczne i recitale zostaną zarejestrowane w siedzibie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i udostępnione nieodpłatnie na naszym kanale YouTube.
Podobnie zrealizowany zostanie cykl „Gdańsk dla Muzyki Polskiej”. Koncert symfoniczny 11 listopada zrealizowany zostanie w formie bezpłatnego streamingu „na żywo” na kanale YouTube Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Z kolei koncerty kameralne będą zarejestrowane i również udostępnione bezpłatnie na naszym kanale YouTube. Do sieci przeniesiona zostanie również wystawa towarzysząca cyklowi „Gdańsk dla Muzyki Polskiej” pt. „Wystawa zdjęć Zbigniewa i Macieja Kosycarzy – Miasto Gdańsk”.
Na 2021 rok przeniesiony zostanie natomiast koncert „Organy + Upiór w operze”. O jego dokładnym terminie poinformujemy w późniejszym czasie.

Zdjęcie Richarda Bony

Koncert Richarda Bony przeniesiony

Koncert Richarda Bony przeniesiony z 18 listopada 2020 r. na 5 września 2021 r. 

Ze względu na drugą falę epidemii COVID-19 i wynikające z tego ograniczenia koncert Richarda Bony nie odbędzie się w terminie 18 listopada w ramach tegorocznej edycji Gdańsk LOTOS Siesta Festival.
Nowy termin koncertu Richarda Bony to 5 września 2021 r. godz. 20:00.
Miejsce koncertu Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku pozostaje bez zmian.

Wszystkie bilety zakupione na koncert Richarda Bony w ramach Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2020 zachowują ważność na jego koncert
5 września 2021 r.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z biletami prosimy o kontakt z bileterią, w której zostały zakupione.
Zapraszamy Państwa do śledzenia informacji o koncertach na stronie siestafestival.pl oraz na FB.

Logo Energa z Grupy Orlen

Sponsor Strategiczny - Energa z Grupy Orlen

Energa z Grupy Orlen to jeden z czterech największych koncernów energetycznych w Polsce. Działalność firmy to jednak nie tylko dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej, ale także przedsięwzięcia pozwalające na realizację celów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Energa wspiera aktywnie m.in. kulturę i sztukę, przede wszystkim na Pomorzu. Już od 10 lat pełni rolę Sponsora Strategicznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, która jest jedną z najważniejszych gdańskich instytucji kultury.

plakat Wielka Gala Vivat Opera

Wielka Gala Vivat Opera! Vivat Operetka! przeniesiona

Szanowni Państwo!

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną oraz wprowadzenie przez Rząd RP obostrzeń uniemożliwiających nam sprzedaż wydarzenia Wielka Gala Vivat Opera!Vivat Operetka!
zaplanowanego na 19.11.2020 r., jesteśmy zmuszeni do przełożenia wydarzenia na bezpieczny, odleglejszy termin 9.11.2021 r. 

Bilety zachowują ważność.

O nowych terminach oraz warunkach dotyczących zwrotu biletów zostaną Państwo powiadomieni przez bileterie, w której dokonali Państwo zakupu.

Dziękujemy za wyrozumiałość,
Morningstar Music Agency, organizator koncertu

Zdjęcie z koncertu inaugurującego 75. sezon 2020/2021

Za nami inauguracja 75. sezonu artystycznego

Za nami Inauguracja 75. sezonu artystycznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Zgodnie z tradycją, sezon 2020/2021 przywitaliśmy koncertem symfonicznym z udziałem Orkiestry PFB prowadzoną przez Dyrektora Artystycznego Orkiestry Georga Tchitchinadze. W roli solistki wystąpiła niezwykle utalentowana, zaledwie 16-letnia Hanna Pozorska. W programie znalazła się uwertura Ludwiga van Beethovena do dramatu „Egmont” Johanna Wolfganga von Goethe, Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 Jeana Sibeliusa oraz III Symfonia a-moll op. 56 „Szkocka” Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego.

Zdjęcie dyrektora Romana Peruckiego

Powołanie dyrektora Filharmonii

Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 1 września br. Zarząd Województwa Pomorskiego powołuje Pana Romana Peruckiego na stanowisko dyrektora Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku na okres pięciu lat.

Program na lata 2020-2025

Zdjęcie publiczności w maseczkach w nowych warunkach sanitarnych

Zasady bezpieczeństwa dla publiczności

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z epidemią COVID-19 nastąpiły zmiany w działalności naszej instytucji.
Na podstawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, każdy uczestnik wydarzenia artystycznego organizowanego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (PFB) ma obowiązek przed uczestnictwem w wydarzeniu artystycznym wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia i podanie danych trackingowych (imię i nazwisko oraz nr telefonu), a także poddania się pomiarowi temperatury ciała. Ponadto każdy uczestnik wydarzenia ma obowiązek zakrywania ust oraz nosa maseczką lub inną częścią garderoby od momentu wejścia do siedziby Filharmonii do jej opuszczenia. Jednocześnie Filharmonia zastrzega, iż w przypadku nieprzestrzegania którejkolwiek z wytycznych wskazanych w poprzednim zdaniu, osoba niestosująca się do panującego reżimu sanitarnego, zostanie poproszona o opuszczenie Sali i nieuczestniczenie w wydarzeniu.

Grafika promocji biletu otwartego do Filharmonii

Kup bilet otwarty do Filharmonii!

Drodzy Melomani!

Przygotowaliśmy specjalną ofertę biletu otwartego dla wszystkich spragnionych kontaktu z kulturą i tęskniących za koncertami w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Korzyści płynące z nabycia biletu otwartego:
- bilet otwarty mogą Państwo zamienić na bilet na wybrany koncert organizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką w terminie od 15.09 do 15.12.2020 r. (z wyłączeniem wydarzeń organizatorów zewnętrznych),
- bilet otwarty obejmuje także KONCERTY MIESIĄCA,
- bilet otwarty pozwoli Państwu na zaoszczędzenie ok. 20-30% regularnej ceny biletu. Bilet otwarty można nabyć w dwóch wariantach cenowych:
normalny – 35 zł i ulgowy – 25 zł (regularne ceny biletów: normalny – 45 zł, ulgowy – 35 zł),
- dodatkowo przy zakupie trzech biletów otwartych dołączamy płytę CD z nagraniami Orkiestry Symfonicznej PFB.

Poprzez zakup biletu wspomagają Państwo naszą działalność kulturalną.
Wymiana biletu otwartego na bilet na wybrany koncert nastąpi po wznowieniu działalności Filharmonii.

Spotkajmy się razem w jubileuszowym 75. sezonie artystycznym!

KUP BILET OTWARTY

Regulamin oferty

Dotacja z MKiDN dla Filharmonii

Dotacja z MKiDN dla Filharmonii!

Spieszymy poinformować, że właśnie ogłoszono wyniki programu dotacyjnego „Kultura w sieci” i Filharmonia znalazła się wśród instytucji, które otrzymały dofinansowanie.
Przyznano nam dotację o wysokości 90 000 zł!

Ta pozytywna decyzja pozwoli nam jeszcze bardziej zbliżyć się do naszych melomanów, za którymi bardzo tęsknimy.

 

 

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
ul. Ołowianka 1
80-751 Gdańsk

+48 58 320 62 50
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   Logo Instytucji Kultury Samorządu Województwa Pomorskiego            BIP logo 

Kasy biletowe:
+48 58 320 62 62
+48 58 323 83 62
+48 664 71 00 23
bilety@filharmonia.gda.pl

Godziny otwarcia kas:
poniedziałek nieczynne
wtorek-piątek 12:00-18:00
sobota-niedziela 4 godziny przed każdym koncertem

Używamy plików cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.